2012 Pepsi Junior Lobstick Boys and Girls Qualifying Draw for Monday, Aug. 13

Staff ~ The Prince Albert Daily Herald
Send to a friend

Send this article to a friend.

2012 Pepsi Junior Lobstick Boys and Girls Qualifying Draw for Monday, Aug. 13

 

Junior Boys

8 a.m.

Liam Courtney of Waskesiu

Mackenzie Russell of Saskatoon

Riley Grona of Coronach

Kyle Weibe of Madison

 

8:07 a.m.

Mitchell McPhail of La Ronge

Conley Kreigler of Saskatoon

Andrew Hodson of Casa Rio

Mike Flegel of Moose Jaw

 

8:15 a.m.

Chase Porter of Saskatoon

Jackson Hill of Humboldt

Justin Paradis of Prince Albert

Garret Blair of Lanigan

 

8:22 a.m.

Aaron Baker of Humboldt

Chase Davidson of Saskatoon

Zach Hurd of Prince Albert

Chad Faucheux of Prince Albert

 

8:30 a.m.

Eric Neilsen of Saskatoon

Cory Selander of Prince Albert

Zachary Yuzdepski of Saskatoon

Matthew Baker of Saskatoon

 

8:37 a.m.

Zacary Newman of Saskatoon

Cory Sawchuk of Prince Albert

Stuart Martell of Eagle Ridge

Cole Hobson of Prince Albert

 

8:45 a.m.

David Sheppard of Saskatoon

Taylor Johnson of Humboldt

Mitchell Dibb of Waskesiu

Ty Campbell of Saskatoon

 

8:52 a.m.

Micheal Prodanuk of Waskesiu

Cole Bergen of Warman

Duncan Thompson of Waskesiu

Jesse Ross of Saskatoon

 

9 a.m.

Nick McKenzie of Saskatoon

Bryan Matkowski of Saskatoon

Colin Fraser of Saskatoon

Ryan Fleischacker of Humboldt

 

9:07 a.m.

Brooks Palidwor of Saskatoon

Ryan Nieman of Saskatoon

Alex Schenn of Humboldt

DJ Sayese of Prince Albert

 

9:15 a.m.

Jared Saunders of Saskatoon

Mitch Mills of Waskesiu

Tian Rask of Saskatoon

Ty Wees of Regina

 

Junior Girls

9:30 a.m.

Brooke Hobson of Prince Albert

Kayla Sawchuk of Prince Albert

 

9:37 a.m.

Amanda Gonsch of Silton

Alexis Schur of Lanigan

Paige Benson of Canwood

 

Junior Boys

9:52 a.m.

Bradley Moser of Saskatoon

Andrew Campbell of Saskatoon

Jimmy Lambert of Saskatoon

Keenan Streleau of Martensville

 

10 a.m.

Declan Quinn of Saskatoon

Brenden Reiss of Wynyard

Austin Webb of Saskatoon

Nigel Hey of Waskesiu

 

10:07 a.m.

Roman Timmerman of Saskatoon

Blake Hermann of Saskatoon

Jaren Tuchscherer of Humboldt

Jackson Russell of Christopher Lake

 

10:15 a.m.

Erik Ehrmantraut of Casa Rio

Austen Kalyn of Shellbrook

Kyle Schneider of Prince Albert

Jett Tuchscherer of Humboldt

 

10:22 a.m.

Tyler Wagner of Saskatoon

Connor Scissons of Saskatoon

Adam Ehrmantraut of Casa Rio

Cameron Mault of Corman Park

 

10:30 a.m.

Riley Stefaniuk of Saskatoon

Tyler Sherwood of Canora

Brennan Tomporowski of Shellbrook

Austin Thomson of Saskatoon

 

10:37 a.m.

Jackson Courtney of Saskatoon

Noah Bankowski of Saskatoon

Logan Fauchoux of Prince Albert

Tanner Dibb of Saskatoon

 

10:52 a.m.

Cole Libner of Saskatoon

Aydon Brown of Sakatoon

Jesse Iula of Saskatoon

Logan Bennett of Saskatoon

 

11 a.m.

Luke Walsh of Saskatoon

Jake Leschyshyn of Saskatoon

Connor Phaneuf of Prince Albert

Justin Bourassa of Regina

 

11:07 a.m.

Jordan Unger of Saskatoon

Joshua Morris of Saskatoon

Cale Ochitwa of Saskatoon

Zachary McGrath of Leroy

 

11:15 a.m.

Mike Sondershausen of Saskatoon

Marc Sweeney of Saskatoon

Brock Ochitwa of Saskatoon

Clark Thomas of Saskatoon

 

11:22 a.m.

Payton Ochitwa of Saskatoon

Mark Freitag of Lampman

Connor Macneill of Saskatoon

Chandler Laprairie of Saskatoon

 

11:30 a.m.

Jock Mills of Vancouver

Joshua Burlet of Edmonton

Adam Forbes of Saskatoon

Nicholas Gabruch of Saskatoon

 

Junior/Junior Boys

11:45 a.m.

Jackson Meier of Calgary

Logan Cook of North Battleford

Josh Meier of Calgary

 

11:52 a.m.

Reid McBain of Saskatoon

TJ Baker of Waskesiu

Conrad Timmerman of Saskatoon

 

 

Organizations: Prince Albert

Geographic location: Saskatoon, Waskesiu, Madison La Ronge Moose Jaw Jackson Hill Eagle Ridge Christopher Lake Calgary Vancouver Edmonton North Battleford

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thanks for voting!

Top of page

Comments

Comments